095 777 88 09

Чому з'явилися водорості в акваріумі ?

У Вас з'явилися водорості в акваріумі?
Водорості в будь-якому акваріумі (свіжозапущеному або старому, рибнику або травнику) з'являються при порушенні або відсутності біобалансу (взаємної рівноваги всієї акваріумної системи – рослин, риб, равликів, бактерій, грибків, водоростей).

В акваріумі завжди ! Існують спори різних водоростей, грибків, бактерій. Всі вони існують і виконують свою роботу – наприклад, переробка мертвої органіки, переробка та виведення амонію, нітритів та нітратів.

Водореслевий спалах будь-якого виду - це сигнал про те, що у вашому акваріумі порушена ця система.

Одна з основних причин появи водоростей - це надлишок у вашому акваріумі бруду - відмерла органіка, залишки корму, що гниють, продуктів життєдіяльності риб. Акваріумна система не встигає з цим справлятися та переробляти, і тоді на допомогу поспішають водоростеві обростання, поїдають цей бруд і за рахунок цього активно розмножуються.
Тому:
  • Перший крок – це прибрати все сміття: просифонити дно, почистити стінки, обладнання, декор, робити частіші підміни води, додати у відсік фільтра вугілля та/або цеоліт.
  • Другий крок - додайте живих рослин до акваріуму, вони поглинають з акваріумної води нітрати та інші елементи, скорочуючи кількість доступної їжі для водоростей.
  • Третій крок - перегляньте вашу систему і виправте - можливо у вас перенаселення, або перегодовування, або рідкісні чищення/підміни, або занадто довгий світловий день. А може, у вас і всі одразу?

Якщо Вам потрібно терміново отримати консультацію – приєднуйтесь до нашої групи Вайбер.


Viber invite Запрошуємо приєднатися до нашої
вайбер групі магазину Акварибкі


А як визначити, які водорості захопили ваш акваріум, та призначити лікування – читайте у нашій наступній статті.

1024 28.03.2023
Подивіться товари