095 777 88 09

Равлики Неретіни в акваріумі або чому вони вмирають?

Неретіни равлики дійсно можна назвати топ водорослеед в акваріумі - вони одні з найкращих пожирачів водоростей - справляються з діатомовими, зеленими, коричневими, та іншими. Маленькі і красиві трудівники швидко очищають скло, грунт, камені і декорації від водорослевого нальоту. І при цьому не шкодять живим рослинам, тому їх часто містять в травники і нано-акваріуми.
Але акваріумісти часто скаржаться, що Неретіни дуже недовго живуть в їх акваріумах. Іноді місяць-два, у деяких півроку, рідко - 1 рік. Давайте розберемося, в чому ж причина цієї проблеми і як зробити утримання равликів Неретін не обтяжливим.


Головних причин чому ж равлики швидко гинуть - всього дві:

  1. Невідповідні параметри води
  2. Нестача корму


Розглянемо кожну причину докладніше

Равлики гинуть через воду.

Дуже часто Неретіни дохнуть в першу добу після розміщення в новому акваріумі. Равлики дуже погано переносять різкі зміни параметрів води. Для цього проведіть для них повільну поступову адаптацію протягом декількох годин - додайе воду з акваріума невеликими порціями (30-50 мл) в ємність з равликами.
Опускаючи равлика в акваріум - обов'язково покладіть її гирлом вниз, їм важко самостійно перевернутися, і це теж може стати причиною її загибелі. Не кидайте її в акваріум як попало.
Равлики краще приживуться в акваріумі давно запущеному, розмірами від 50 літрів - більш стабільні параметри води, більше місця, більше їжі.
Равлики погано переносять знижену жорсткість води (PH 7 і нижче), як це буває в травниках з подачею СО2. У воді з зменшеним вмістом мінеральних речовин - у Неретін виникають проблеми з раковинами, вони починають руйнуватися. Рекомендовані - PH 7.8-8 і вище.
Використання альгіцид в акваріумі, як і добрива або ліків з вмістом міді - практично на 100% вб'є Неретін.
Неретіни дуже чутливі до азотистих сполук (аміак /амоній, нітрити).
Равлики досить активні, і при нестачі їжі, або якщо зіпсувалися параметри води - можуть виповзати з акваріума в пошуках умов краще, і загинути. У більшості джерел про Неретін пишуть - схильні до втечі і рекомендують обов'язково закривати акваріум кришкою. Але насправді, просто так вони не будуть втікати з акваріума, це індикатор наявності проблеми.
Якщо равлик помер - відразу ж приберіть його з акваріума.
Зверніть увагу!
Іноді Неретіна може завмерти на 1-2 дня без руху, і через деякий час вона знову активно повзає і поїдає обростання. Тому, перш ніж позбутися Неретіни - понюхайте її. Якщо равлик смердить - Неретина мертва і її можна викидати. Якщо пахне звичайної річковою водою - вона жива і знаходиться в стані завмирання.


Равлики Неретіни гинуть через нестачу корму


У дуже багатьох інтернет джерелах пишуть, що Неретіни об'їдають наростання в акваріумі тільки коли вони голодні, тому їх не треба годувати.
З нашого досвіду - Неретіни це невпинний равлик з моторчиком, який "без перерв на обід та покурити" постійно обгризає водорості. Навряд чи ваш акваріум відрізняється крайнім випадком занедбаності, щоб неретінке вистачило їжі ...
І якщо ви не будете її періодично підгодовувати - дуже скоро вона може померти від голоду.
Тому не забувайте радувати цього яскравого смугасто красеня равлика овочевими вкусняшками, і пігулки з спіруліни.

Висновок - у більшості випадків равликів необхідно додатково підгодовувати!
Ми використовуємо корми - таблетки з підвищеним змістом спіруліни, ошпарені шматочки огірка або кабачка, листя шовковиці, дуба, вишні. Якщо у вас в акваріумі живуть креветки - вони будуть харчовими конкурентами, використовуйте шматочки більшого розміру.
В середньому, ми рекомендуємо мінімум 3 рази в тиждень давати їм очищений кружок овоча. Через добу його недоїдені частини необхідно прибрати з акваріума, щоб уникнути помутніння води і порушеного біобалансу.

Ми сподіваємося, що інформація в цій статті допоможе вам забезпечити равликам гарні умови утримання, і вони будуть довго тішити вас і красивим яскравим кольором панцирю, і тримати ваш акваріум в чистоті!

А вибрати і купити равликів Нерітіна Зебра та Нерітіна червона черноточечная (Neritina Red Spotted Snail) Ви можете в нашому магазині, зробивши швидке замовлення, замовивши зворотний дзвінок або зателефонувавши нам.

9465 16.08.2021
Подивіться товари