095 777 88 09

Як визначити концентрацію СО2 в акваріумний воді в домашніх умовах


Вуглець - основний будівельний матеріал акваріумних рослин, джерелом якого є вуглекислий газ СО2. Тому для аквариумиста важливо знати скільки СО2 міститься в акваріумний воді і чи достатньо його кількості для акваріумних рослин.


У водопровідній воді концентрація СО2 приблизно дорівнює концентрації СО2 в повітрі - це близько 3 мг на літр. При приміщенні в акваріум рослин вони активно починають споживати СО2, який був розчинений в цій воді і його концентрація різко падає. А чим менше СО2 в акваріумний воді тим вище значення її рН. Тобто вода стає менш кислому і менш придатною не тільки для рослин, але і для багатьох видів риб.
СО 2 і карбонати (HCO 3 - і СО 3 2 - ) - головні регулятори кислотності акваріумний води


 AQUAYER тест рН + КН


Для того щоб акваріумні рослини отримували адекватну дозу СО2 і рН акваріумний води тримався на оптимальному для акваріумних рослин рівні (рН 6-7) необхідно подавати СО2 в акваріум додатково. Контроль подачі СО2 в акваріум можна здійснювати наступними способами: за допомогою AQUAYER тест рН + КН і тривалого тесту СО2 з використанням індикаторного рідини AQUAYER.


рН, КН та СО2 - взаємозалежні параметри води, тому визначити концентрацію СО2 в акваріумний воді можна за допомогою AQUAYER тест рН + КН . Для цього потрібно виміряти значення рН і КН (карбонатна жорсткість). Далі зіставити ці значення використовуючи спеціальну таблицю співвідношень рН /КН і оцінити концентрацію СО2 в акваріумі. Оптимальна концентрація СО2 в акваріумі з рослинами 15-30 мг /л.


 співвідношення рН і КН


Даний метод дозволяє протягом 5 хвилин оцінити концентрацію СО2 в аквріуме, але слід враховувати, що з часом рН в акваріумі падає, що вносить похибка в визначення концентрації СО2 даними методом.

 дропчекер

Більш точним але повільнішим є метод визначення СО2 в акваріумі за допомогою AQUAYER Дропчекер + Індикатор , який представляє собою скляну посудину з індикаторні рідиною AQUAYER. Залежно від концентрації СО2 в акваріумі Індикаторна рідина AQUAYER змінює забарвлення від синьої до жовтої через зелену. Інтервал зеленого забарвлення відповідає концентрації СО2 10-30 мг /л. Жовта - більше 30 мг /л. Синя - менше 10 мг /л.
Проблема даного методу полягає в тому, що даний метод заснований на принципі газообміну між двома судинами і в залежності від будови скляного або саморобного тривалого тесту швидкість його реакції може бути від 30 хвилин до декількох годин. Тобто, при спостереженні зеленого забарвлення не можна сказати що в даний момент в акваріумі концентрація СО2 оптимальна. Вона була оптимальна близько години (або двох) назад до спостереження.
Будова AQUAYER Дропчекер таке, що швидкість реагування на зміни концентрації СО2 не перевищує 30 хвилин.

Яким же методом визначення СО2 користуватися? Враховуючи що інтервал оптимальних концентрацій СО2 досить широкий (15-30 мг /л) точність визначення СО2 в акваріумі не настільки важлива. важливішим є підтримання стабільної концентрації СО2 в акваріумі і точність обох методів для цих цілей повністю достатня. для точного визначення концентрації можна використовувати комбінацію цих двох методів.

З публікацій лабораторії акваріумний хімії AQUAYER


3428 06.11.2020
Подивіться товари