095 355 7047

Гріндальський черв'як розведення – живий корм для риб

Гриндальський черв'як (гріндаль, лат. Enchytraeus buchholzi, англ. Grindal Worm) використовують як корм для вирощування малька риб, так і для годування риб невеликих розмірів. Гріндаль - дрібний, довжиною 0,5 - 10 мм і діаметром 0,4 мм черв'ячок, що має чудову репродуктивну здатність.

Гриндаль разведение – живой корм для рыб фото 1

Його нескладно розводити вдома самостійно.

Для розведення гріндалю найкраще використовувати коробку з кришкою зразковим розміром 20?15?10 см (не критично).
Між кришкою та субстратом у ящику повинен залишатися простір 1-2 см.

Гриндаль разведение – живой корм для рыб фото 4


(!) Завжди має бути доступ кисню, без кисню гріндалю смерть. Для цього роблять маленькі отвори в кришці контейнера. Такі маленькі, щоб не проникали комахи.

Як субстрат (де живе черв'ячок) ми використовуємо кокосовий субстрат найдрібнішої фракції. Можна додавати дуже маленький керамзіт як наповнювач.

Гриндаль разведение – живой корм для рыб фото 5


Субстрат зволожують і поміщають у коробку та вносять у нього культуру черв'яків. Відразу годуємо гріндаль живильною сумішшю.

Як живильну суміш для гриндалю ми використовуємо вівсяні пластівці швидкого приготування - насипаємо 1 столову ложку пластівців в лоток, кладемо сіточку, кілька разів пшикаємо водою з пульверизатора. Зверху на сіточку кладемо зволожене скло (зазвичай оргскло, полікарбонат тощо), пульвелізатор вам на допомогу або просто занурюємо скло у воду. На це скельце і виповзатиме черв'ячок, бо воно вологе.

Годувати гріндаль слід 1-2 рази на тиждень.

Температуру субстрату краще підтримувати на рівні 18-23 градусів Цельсія. При нижчій температурі його розмноження уповільнюється. Якщо температура субстрату підніметься до 30 градусів за Цельсієм, то гріндаль, рятуючись від спеки, спробує залишити ємність або загине.

(!) Якщо субстрат підсихає – зволожуйте частіше, хоч щодня, але не допускайте надто вологої підкладки.

Приблизно раз на тиждень, коли вівсянка закінчується і кількість хробака зменшується, акуратно перемішуємо субстрат, не ущільнюючи, щоб він залишався пухким (!), вносимо нову ложку вівсянки.

Один раз на місяць можна вносити до субстрату риб'ячий жир, вітаміни, дитячі молочні суміші на основі вівсянки, толокно.

Ну і найголовніше, навіщо ми все це робимо – годуємо акваріумну рибку.

Гриндаль разведение – живой корм для рыб фото 2


Годувати рибу черв'яком зі скла можна 1-2 десь у день. Потім зволожене скло кладемо знову на сіточку в коробку.
Закриваємо кришку та цикл повторюється.

1173 26.07.2023