095 777 88 09

Петушок рибка що купити, як краще утримувати?

Посібник для початківців

Вибір акваріума для півника

якщо ви хочете завести акваріумну рибку півника, і це ваша перша рибка - краще вибрати прямокутний акваріум від 15 літрів, обов'язково з кришкою або покривним склом. Все лабірінтовие рибки жваво стрибають і можуть в результаті постраждати.
Петушки не живуть в склянці, в келиху або квіткової вазі. Продавці в зоомагазині говорять зворотне? Але треба ж втюхати комусь вазочку для квітів за ціною акваріума ...


Прямокутний акваріум. Чому?

  • Поверхня дна у круглого акваріума дуже маленька, неможливо насипати потрібну площу грунту, а він дуже важливий
  • Складно встановити обладнання (обігрівач, градусник, фільтр), а воно необхідне на всі 100%
  • Через спотвореного зображення, рибка постійно перебувати в стані стресу, ризик осліпнути і надалі загинути.

Фон і грунт в акваріум

  • Для фону краще вибрати чорний, або темний фон з рослинним малюнком, щоб півник був добре помітний
  • Грунт - в ідеалі пісок (не фарбована), річкову гальку (НЕ морську і не фарбовану).


По-перше, в грунт ви посадите рослини, а в поганому грунті вони не приживуться.
По-друге грунт - це біофільтр, в ньому живуть бактерії, які переробляють аміак, який смертельний для рибок. Чи не пофарбований грунт означає, що ніяких шкідливих викидів не відбуватиметься і ваша рибка буде здоровою і красивою.
Тому плануйте натуральний грунт шаром 3-4 см. Якщо півник темного забарвлення - краще підбирати світлий грунт. І навпаки. Якщо півник світлий - він краще буде виглядати на темному грунті
Грунт перед використанням в акваріумі треба прожарити в духовці, або прокип'ятити. І, після охолодження, укласти в акваріум.

Чи потрібен фільтр петушку?

Так, потрібен обов'язково. Петушок здатний дихати повітрям з поверхні, але він як і раніше виробляє відходи, які переробляють ті самі бактерії. Крім грунту вони живуть в губці фільтра. Але ці бактерії не можуть дихати атмосферним повітрям, тому якщо ви хочете створити петушку сприятливі умови для життя - придбайте для нього фільтр невеликих розмірів і малої потужності - щоб не створював сильного течії.

Чи може півник жити в воді кімнатної температури?

Петушку потрібна грілка. Це обов'язковий пункт. Температура повинна бути стабільною протягом доби, не можна щоб днем ​​було +25, а вночі +18. Температура для півника повинна бути від 23 до 30 градусів, в залежності - привізна рибка або вирощений в Україна. Тому - не забудьте про обігрівач, маленький, під розмір вашого акваріума, з регулятором температури. і градусник - щоб контролювати температуру.

Чи потрібні живі рослини в акваріум, або можна обійтися пластиковими?

Рибка потрібні саме живі рослини, вони поглинають і переробляють частину відходів, вироблених рибкою. Пластикові такої здатності не мають. неякісно пофарбовані пластикові рослини при контакті з водою виділяють токсини, що дуже скорочує життя вашої рибки.
Одне з найпоширеніших помилок, що півники прекрасно себе почувають в акваріумі з штучними рослинами. Це не так. Петушки - дуже ніжні рибки і вони часто ранятся об гострі краї штучних рослин. А шовкові рослини дуже швидко вицвітають і приходять в непридатність.
Якщо ви початківець акваріуміст - то краще вибрати невибагливі рослини - на задній план посадити кілька кущиків валлиснерии, на корч або камінчик - пару кущиків анубаса. І звичайно, пару плаваючих рослин - лімнобіум, пистия. Петушки люблять ховатися під їх листям від яскравого світла, і будувати гнізда.
Добре в акваріум підібрати маленьку коряжку. Вона може трохи забарвити воду, і зробить її більш придатною для півника.

Саме час будувати будинок для півника.

  • Отже, ви все це придбали, принесли додому.
  • Поставили на місце (не ставте акваріум поруч з вікном, скла будуть заростати водоростями).
  • Приклеїли фон (як клеїти? Просто - можна на гліцерин, а легше на цукор, розчинений у воді).
  • прокип'ятити і остудили грунт, поклали в акваріум.
  • Додали трохи води, поклали корч, камені, посадили рослини, залили повністю водою.
  • Підключили обігрівач і фільтр. В ідеалі в цей момент додайте бактерії для створення біобаланс в акваріумі.


тепер треба почекати 5-6 днів, і можна їхати купувати півника.

Краще купувати рибку у того, хто їх розводить - такий півник буде звичний до місцевій воді, молода рибка легше і швидше освоїться до нового місця.
якщо ж такої можливості немає, то при виборі рибки в магазині - зверніть увагу на її зовнішній вигляд - на тілі не повинно бути ранок, здуття, висипу, білого нальоту. Плавці повинні бути цілими, чи не рваними.
По дорозі додому - в холодну пору упаковку з рибкою краще тримати під одягом, в теплі.

Приїхавши додому:

  • Упаковку з рибкою (пакетик), як є, покладіть в акваріум, щоб вирівняти температуру.
  • Через півгодини - додайте води з вашого акваріума, приблизно половину від загального обсягу води в пакетику.
  • І ще через півгодини - можна випускати півника на нове місце проживання.
  • Дайте йому пару годин на «освоїтися», досліджувати нову територію,
  • і потім можна трохи погодувати:)


годувати дорослого півня (Старше 6 місяців) треба 1 раз в день, і обов'язково 1-2 рази в тиждень влаштовувати розвантажувальний день. (Архіважливо !!!)

Півні - рибки дуже хитрі, з поведінки схожі на кота в чоботях з мультика Шрек - такими ж зворушливими очима дивляться, і вам відразу зрозуміло - «рибки голодують».
так ось - практично всі власники птахів їх перегодовують - що веде до ожиріння, хвороб, і недовгого життя рибки. Тому - краще недогодувати, ніж перегодувати!

В ідеалі поєднувати - один день сухий корм, другий день - живий корм або заморозку.
Можна, можливо годувати і морепродуктами - подрібнивши до розміру, щоб шматочки влізли в рот півню, 2-3 шматочки в день буде достатньо. заморожені корми треба зберігати в морозилці, пінцетом відламати маленький шматочок, щоб півник з 1-2 підходів міг його розтріпати і з'їсти. Корм, що не з'їдений протягом 10-15 хвилин, треба прибирати відразу, і в наступний раз врахувати і трохи зменшити порцію.
Головне - щоб годування вашої рибки було різноманітним, не варто постійно годувати одним кормом, яким би корисним і смачним він не був!

Півник дуже швидко звикає до господаря, і як тільки ви будете підходити до акваріума - він буде підпливати до склу та випрошувати у вас ласощі. Саме час спробувати його дресирувати - можете підставити свою руку, і він із задоволенням буде запливати в долоню і досліджувати її, а якщо знайде там вкусняшку - то вже не забуде, і наступного разу обов'язково перевірить. тільки НЕ гладьте півня, і не витягуйте його рукою з води - по-перше, температура нашого тіла набагато вище, і рибка може отримати опік, і під друге - можна пошкодити слизовий покрив рибки, і це може привести до захворюванню півника.

Догляд за невеликим акваріумом

Це нескладно:
  • раз в тиждень вам треба протирати скло (губкою або магнітним скребком),
  • сифонить грунт, зливаючи при цьому 20-30% води,
  • і замінюючи її свіжою відстояною водою (або що пройшла водопідготовку).

Поведінка півників

І якщо вам здасться - що півню нудно, це зовсім не так. Ці рибки не живуть зграйками в природі, вони індивідуалісти. Іноді півень мирно живе з самками, а іноді - б'ється і ганяє. Іноді, кошмар - здається петушек помер, загинув, не дихає і не рухається ... а це у нього релакс, він медитує. Іноді залазить на листочок на поверхні і лежить - відпочиває на боці, а іноді носиться по акваріуму або загрожує своєму відображенню в склі. Вам буде що спостерігати:)
якщо розмір акваріума у ​​вас дозволяє (30+ л), то можна підселити пару сомиків, або зграйку кардиналів /неонов /даніо. Не варто підсаджувати креветок - після того, як півень розкуштує малька креветки на смак - він буде цілеспрямовано на них полює.

Ви плануєте тримати півника і кілька самок?

Тоді - заплануйте акву від 30 л і безліч рослин. З одного боку, вони необхідні для гарного самопочуття риб, з іншого - лабірінтовие рибки - територіальні, а рослини розмежовують акваріум на різні зони - кожна рибка отримує свою невелику територію і більш спокійна в поведінці. Слабка рибка може сховатися в заростях, самка може сховатися від приставучого самця.
Петушки не дуже полюбляють відкриту поверхню води, воліють зарості плаваючих рослин.
Та й просто, зарості рослин створюють відчуття куточка реального підводного світу і дарують насолоду всім глядачам!

Сподіваюся, що ця інформація допоможе вам зважитися завести півника, і створити йому найкращі умови!


15731 29.09.2020
Подивіться товари