095 777 88 09

Акваріумні рибки півники. Вибір акваріума,іума, умови утримання, годівлі, підмін води

Рибки півники вважаються невибагливими у догляді, простими в утриманні, однак треба дотримуватися деяких умов!
Півник - бійцівський рибка і в акваріумі можна тримати тільки одного самця! Але можна поєднувати з Інші не агресивними рибками, в акваріумах більшого розміру, від 25 літрів.

Обсяг акваріума на одну рибку - від 9 літрів. Ми рекомендуємо містити півників в нано кубиках - акваріумах з квадратним дном, розмірами від 20 * 20 * 25, з покривної кришкою - щоб запобігти вистрибування рибки. Якщо ж у вас акваріум без кришки - тоді не доливайте воду до верхнього краю на 3-4 см, і ймовірність вистрибування сильно знижується, але все одно це може статися ...

Корм ​​

Петушку потрібен різноманітний з високим вмістом білка! Не можна його постійно годувати сухим кормом.
В ідеалі живі корми - дафнія, личинки комарів, артемія, заморожені корми, заморожена ікра інших риб, і гранульовані (сухі) корми для півників.
Ми рекомендуємо годувати півня 1-2 рази на день, в дуже малому кількості (пару гранул сухого корму або пару штук морозива корми). Після їжі - животик півня нагадувати кульку! :)
Наприклад вранці - сухий корм, ввечері - живий або заморозка. І один день в тиждень нехай буде розвантажувальним, не годувати взагалі.

Вода

Для півників повинна бути відстояною, або фільтрованої і не містити в собі хлору і хлораміну. Краще використовувати препарати для водопідготовки.
Звичайна температура  - 24-26 С, для нересту - 28-30 С.
Якщо не впевнені в якості води, перевіряйте тестами на нітрати і аміак.

Підміни води повинні бути регулярними, приблизно 20-30% від обсягу акваріума. Не менше двох рази на тиждень для невеликих акв!
Чим менше акваріум - тим частіше треба робити підміни (в цьому гідність великих обсягів).

Щоб поліпшити якість води - рекомендуємо додавати листя індійського мигдалю або кетапанга, вільхові шишки, листя дуба, або препарати для водопідготовки.

Кращий варіант - листя кетапанга. У ньому є збалансований хімічний склад, що знезаражують і загоюють речовини, захисні комплекси та інші корисні якості (посилання на товар). Для акваріума на 10 літрів - вистачить половинки аркуша протягом 2-4 тижнів (поки він повністю не зруйнується в воді)

Хвороби півників

Найпоширеніша хвороба півників - плавникова гниль. Вона може вразити будь-яку рибку, але найсильніше від неї страждають півники. Збудник хвороби - бактерія Pseudomonas fluorescens, яка може потрапити в акваріум з необробленим грунтом або декором, живим кормом, хворий рибкою (без карантину).
Рибки з хорошим імунітетом зазвичай не схильні до дії цієї бактерії, але перенесений стрес, або знижена температура змісту, нерегулярні підміни води, погана фільтрація.
Один з основних ознак - хвіст і плавники опускаються, сьежіваются, і починають розчинятися гнити по краях. Недосвідчені акваріумісти часто вважають, що це механічна травма плавників, і нічого не роблять. Небезпека в тому, що хвороба швидко розвивається, і якщо гниль переходить на тіло - вилікувати рибку практично неможливо. Але - хвороба добре лікується в початковій стадії, головне не пропустити погіршення самопочуття рибки!

Профілактика хвороб

Щоб зменшити шанси на хвороби рибок
  • регулярно міняйте воду, обов'язково фільтіруйте (можливо також насичувати киснем)
  • стежіть, щоб декор і грунт в акваріумі були безпечні, без гострих кутів і сколів
  • підбирайте рибок по сумісності
  • дотримуйтесь різноманітності кормів та вітамінів для підвищення імунітету

Як вибрати півника?

При виборі рибки треба дивитися не тільки на її хвіст і забарвлення, а й колір. Якщо рибка здорова, то у неї яскравий, насичений колір. Так само рибка повинна реагувати на рух пальцями поруч з ємністю. Але зазвичай в магазинах вони сидять в певних пластикових стаканах, саме сидять, так як у них немає можливості там поплавати.
На відео в нашому інтернет магазині Акварибкі.com.UA представлені реальні рибки і креветки, які виставлені на продаж.
Ми прагнемо давати більше інформації про пропонованих акваріумних тварин, ніж будь-який інший джерело.
Ми професіонали в акваріумістики, і ви можете бути впевнені в тому, що ми дотримуємося високих стандартів!

8863 30.09.2020
Подивіться товари