095 355 7047

Стисла інструкція по швидкому запуску акваріума для новачків

В ідеалі - акваріум повинен запускатися 2-3 тижні - тоді і біобаланс встигне встановитися, і рослини приживуться, та й рибкам буде набагато простіше акліматизуватися в такому акваріумі.
Але іноді бувають критичні ситуації - рибку вже купили /подарували, і настав караул!
Що ж робити? Куди її посадити? Як підготувати їй хоча б якісь гарні умови?
У таких випадках, я рекомендую екстрений запуск акваріума, в перебігу однієї доби.

Необхідне обладнання для запуску акваріума:

1. Сам акваріум
2. Місце, де буде стояти акваріум. Поверхня повинна бути рівною і міцною.
  • Якщо це тумбочка, то вона повинна стояти стійко і не гойдатися.
  • Акваріум до літрів 30-40 витримає практично будь-яка домашня тумба або письмовий стіл.
  • Для акваріума великих розмірів бажано придбати акваріумну тумбу - вона посилена і розрахована саме під установку важкого акваріума.
  • Акваріум не повинен стояти поруч з вікном, або з електроприладами (холодильник, комп'ютер, телевізор)

3. Підкладка - між акваріумом і тумбою.
Запобігає пошкодження дна акваріума, зменшує напругу стекол акваріума, яке з'являється при використанні твердої або нерівній підставки. Можна купити готовий а можна зробити самому - зараз багато сучасних матеріалів, наприклад, листовий поліпропілен і пінополіетилен - щось на зразок м'якого пінопласту, з нього роблять утеплювач для вікон, підкладку для лінолеуму, підошви кімнатної і пляжного взуття і тп

4. Грунт.
Якщо ви початківець акваріуміст - краще використовувати нейтральний кварцовий пісок, діаметром 1-2 мм. І обійтися без грунту не вийде, саме він визначає створення необхідних умов для життя мікроорганізмів /бактерій, які формують оптимальне середовище для життя риб та рослин. Грунт грає базову роль у запуску системи біоравновесія в акваріумі. Це і основа для рослин, і біологічний фільтр, в якому живуть і розвиваються нитрифицирующие бактерії.
Грунт поступово заповнюється частинками органіки, що переробляються в поживний грунт. Тільки в такому «живому» грунті можуть жити бактерії, переробні органіку (риб'ячі відходи, які не з'їдений корм, відмерлі рослини і водорості).

5. Препарати водопідготовки:

6. Фільтр.
Підбирати його треба, виходячи з параметра - кількість пропущеної води в годину. В середньому, фільтр повинен пропускати через себе 4 - 5,5 обсягу акваріума в годину. Якщо обсяг вашого акваріума 50 літрів, то фільтр бажано вибирати потужністю не менше 200-250 л /год

7. Обігрівач і градусник, для контролю температури води.
Температура у вашій кімнаті може змінюватися протягом дня - провітрювання, вентилятор і тп. Але температура в акваріумі повинна залишатися стабільною - від цього залежить імунітет і здоров'я ваших риб. Більшість риб - тропічні, і необхідна температура води становить приблизно 25 ° С. Але є рибки, які віддають перевагу більш низьку або більш високу температуру. Наприклад, золоті рибки - 18-23 ° С, півники - 26-28 ° С, скалярии - 22-26 ° С

Тому, підбираючи риб для спільного утримання, завжди перевірте оптимальну температуру їх змісту. Одне з основних правил аквариумиста - не допускати різкі перепади температури (в 3-5 градусів), це може призвести до хвороб і загибелі вашого вихованця.

І враховуйте, що температура акваріумний води впливає на тривалість життя деяких видів риб. Наприклад, неон при температурі 18 ° C живуть 4 роки, при 22 ° C - 3 роки, 27 ° C - 1,5 року.

8. Освітлення.
Акваріумна освітлювальна лампа, на ваш бюджет. потужність і інтенсивність лампи залежить від конкретних видів рибок і рослин, які будуть жити в вашому акваріумі.

9. Компресор, він же - аератор.
Це прилад, для постійного насичення киснем акваріумний води. без компресора вода в акваріумі буде дуже швидко псуватися: рослини просто не в силах переробляти аміак, який виділяють рибки.

10. Сифон.
Для очищення сміття - будь-який акваріум вимагає щотижневої підміни води і якісної чистки грунту

11. Сачок, скребок (магнітний) і губка
Акваріум потрібно мити і чистити - скла, кераміку.

Підготовка до запуску

1. Акваріум треба ретельно вимити, але без засобів побутової хімії. мийте акваріум тільки новими губками, а як миючий засіб можете використовувати трохи солі або соди.

2. Будь-який грунт (пісок, гравій або галька) - необхідно промити в проточній воді, до абсолютно! чистої води, і потім продезинфікувати. Покласти в каструлю або відро, залити водопровідною водою, поставити на вогонь і кип'ятити протягом півгодини.
Потім зняти з вогню, злити воду і дати охолонути.

3. У порожній і вимитий акваріум засипаємо грунт шаром 3-5 сантиметри, до задній стінці рівень грунту вище, ніж на передньому плані (для посилення ефекту глибини і обсягу акваріума), потім встановлюємо .ландшафт: чисті (продезінфіковані) камені, корчі, мушлі, кераміку. Якщо у вас є рослини - саме час їх посадити. Я рекомендую посадити валліснерію, кабомбу, трохи Річчі, лімнобіум, кушир, лімнофіли, таїландський папороть, анубиас і криптокорину. ці рослини невибагливі, очищають акваріумну воду, а головне - створюють мікроклімат і не потребують будь-яких особливих параметрів води.

4. Розмістивши все заплановане, переходимо до заливання акваріума водою. В ідеалі - наповнити акваріум сумішшю двох вод: талої та відстояною, одну частину талої води і дві частини відстояною.
Тала вода готується дуже просто. Наповніть кілька пластикових пляшок водою, суньте їх у морозилку на годину, а потім дістаньте і залиште стояти до тих пір, поки замерзла вода не розтане. Ось вам і тала вода.
Коли будете наповнювати акваріум, то лийте воду на стінку акваріума, або поставте блюдце на дно і наливайте в нього, так ви уникнете замутнения води. На цьому етапі слід додати біобактерій в акваріум.

5. Далі встановлюємо фільтр, обігрівач і освітлення. Якщо у вас дуже великий акваріум - можна встановити 2 обігрівача - для більш рівномірного прогріву води

6. Тепер ваш акваріум практично готовий до прийому нових мешканців. Якщо у вас є можливість - краще дати йому кілька днів попрацювати в «Холостому» режимі після запуску, що посприяє створенню оптимальної мікрофлори і усунення з води різних шкідливих речовин. Якщо немає - то запустіть кілька равликів першими (фіза, донні) - вони принесуть багато користі, наприклад, додатково профільтровуючи воду і дно акваріума. І приступаємо до насичення води киснем, тобто - підключаємо компресор і виставляємо його на середню аерацію. І терпляче чекаємо 12 годин, і якщо все равлики задоволені і активні - запускаємо парочку невимогливих рибок - моллінезія, пецілія, мечоносець, гуппі. якщо рибки спокійно плавають в товщі води, не роблять стрімких і хаотичних ривків, не перебувають постійно у поверхні води, то можете зітхнути спокійно: запуск пройшов на " ура " ;.

7. Через 2-3 години - можна запустити інших рибок.

8. Перші дві-три години рибок годувати не треба: дайте їм повністю обжити їх нове житло. Покормите їх ввечері і невеликою кількістю корму.

Вітаємо - ви запустили акваріум!


У вас почалися будні акваріума ...

Хочу вас попередити - раптове замутнение акваріумний води - абсолютно нормальний процес! Чи не здумайте міняти воду в акваріумі: знищите природний процес стабілізації мікроклімату і доведеться починати все заново! По завершенню п'яти-семи діб вода в акваріумі стане знову кристально чистою (якщо, звичайно, ви не станете займатися відсебеньками).

Час освітлення збільшуйте поступово: перший і другий день - по 4 години, третій і четвертий - п'ять годин, і так далі, збільшуючи тривалість " світлового " дня до дев'ятої-десятої години

сифон дно необхідно раз на тиждень: прибрати залишки їжі та сміття життєдіяльності, щоб не було спалаху хвороботворних бактерій, зливаючи при цій 20-30% від загального обсягу води в акваріумі.

Фільтр можна чистити або по забрудненню, або раз на місяць (залежить від розміру і типу вашого фільтра). Промивати мочалки фільтра краще в старій акваріумний воді, не в проточній - це часто призводить до замутнена води і появи " молочного " туману (це коли у вашому акваріумі вода стає схожою на сильно розбавлене молоко). На фільтрі утворюються колонії особливих бактерій-фильтров, які і очищають акваріумну воду. А часто очищаючи фільтр, або промиваючи його проточною водою, ви просто-напросто знищуєте корисних трудівників, в результаті чого ваша вода стає мутно-білої.

При швидкому запуску (як описано вище) для коригування настройки азотного циклу - робіть щоденні підміни води по 5-10%, починаючи з 2 тижня після запуску акваріума. Робиться це для плавного зменшення змісту аміаку, нітриту, нітрату.
Невеликі підміни НЕ порушують протягом азотного циклу і в той же час знижують концентрацію отруйних речовин. В Внаслідок ми отримаємо більш м'яке становлення азотного циклу. Такий крок дуже рекомендується всім новачкам в акваріумістики, хто купив рибку, потім акваріум, а потім починає писати на всіх форумах і соціалка - просити допомоги - риби дохнуть, рослини вкрилися якимось нальотом, акваріум смердить.
А питання всього лише в передозуванні отруйних сполук з за неправильного запуску акваріума. Часті невеликі підміни води виправляють ситуацію і дають рибам можливість пережити це проміжок часу.

Що я можу вам порадити - якщо ви хочете мати добре оформлений, гарний акваріум з активними і яскравими рибками.
Екстрений варіант запуску - це підходить для критичної ситуації. але якщо є можливість - не поспішайте, пройдіть повільно і правильно всі кроки запуску, і ваші рибки згодом вас порадують.

А якщо ви все таки хочете "на вчора" - задумайтеся:
  • ви принесли із зоомагазину рибку
  • в більшості зоомагазинів рибки містяться в поганих умовах, і здоров'я рибку вже постраждало.
  • далі - від вилову і перевезення у вашій рибки стрес,
  • і ось її садять в новий акваріум з іншими параметрами води,
  • і в воді зашкалює концентрація аміаку, нітритів і нітратів!

Що ж станеться з рибкою?
Рибка з сильним імунітетом «потерпить» і може все обійдеться, рибка зі слабким імунітетом захворіє і потрібно буде її лікувати, лікування негативно відіб'ється на стані акваріума в цілому і ускладнить життя аквариумисту у кілька разів. А рибка без імунітету просто за добу - двоє «склеїть ласти ».

Питання, що виникають у новачків при перших запусках

Чому вода в моєму акваріумі мутна?

Помутніння води - причин може бути багато, в першу чергу це перегодовування. Якщо акваріум запущений днями - то у вас бактеріальна спалах, головне в цій ситуації спокійно почекати 3-6 днів.

Чому мої рибки помирають?

Найчастіше причина в поганих параметрах води. рибки отруїлися підвищеним вмістом аміаку або нітратів. Друга по поширенню причина - куплена рибка відразу посадили її на акваріум, і з'явилася переносником хвороби.

В акваріумі позеленіла вода, або скла вкрилися зеленими точками, або все в акваріумі покрилося зеленуватим або рудуватим нальотом. Що робити?

Водорості - це проблема з дисбаланс речовин в акваріумі, або надлишку освітлення /прямих сонячних променів. після налагодження біобаланс, або зменшення часу освітлення акваріума такі проблеми зникають.

Нічого надскладного в запуску акваріума немає - треба просто все робити поетапно і пам'ятати: акваріумістика - хобі, яке не любить поспіху.
Гарною вам Акви з рибками!



26287 07.01.2021
Подивіться товари